středa 21. listopadu 2012

Waiting on Wednesday - 3.

Wating on Wednesday je týdenní meme, pořádané Breaking the Spine. Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst.

Autor: Kendare Blake
Český název: Anna krví oděná
Datum vydání: leden 2013
Nakladatelství: Baronet


Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.
Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

 Je někdo, kdo se na Annu netěší? Obálka vypadá fanatasticky a anotace je víc než zajímavá. Ledna už se nemůžu dočkat. :)

zdroj:  http://baronet.cz/pripravovane-tituly/anna-krvi-odena


 

2 komentáře:

  1. ja by som si túto knihu tiež veľmi rada prečítala 8)

    OdpovědětVymazat
  2. oo jé ta obálka ^^ Rozhodně je to hodně zajímavá kniha!!
    Zvu Vás na Vánoční soutěž :)
    http://calm-of-books.blogspot.cz/2012/11/vanocni-soutez.html

    OdpovědětVymazat

Děkuju za projevenou podporu nebo kritiku, obou si vážím.