sobota 3. května 2014

On My Wishlist - 35.

  
Meme z dílny Book Chick City. Jeho cílem je každou sobotu zveřejnit knihu nebo knihy, které bychom si chtěli koupit. Mohou to být knihy starší i novější nebo knihy, které teprve vyjdou. YA, NA

Cress od Marissy Meyerové

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem.
I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má. „---.“ Asi takhle nějak vypadala moje reakce poté, co mé oko padlo na obálku třetího dílu Měsíčních kronik. Cress má podle mě bezkonkurenčně nejkrásnější obálku z celé trilogie.

FANTASY, SCI -FI


Podivné město od Ransoma Riggse

 
 Deset podivných dětí prchá před armádou obludných monster.

A pomoci jim může jen jediný člověk – jenže ten je uvězněn v těle ptáka.

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové.

Tak fajn...ehm... komu připadá ta díra v té holčičce taky tak divná? Přijde mi, jako kdyby jí někdo v malování vyřízl kruh a trochu zaoblil hrany. No ale je to pokračování Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti, takže co. 

                                                 

Zdroj: cukrblik.blogspot.cz
            egmont.cz
            jota.cz

7 komentářů:

 1. Na Podivné město se strašně těším :)).

  OdpovědětVymazat
 2. Mne sa obálka Cress nepáči :D Teda bola by nádherná, ale hrozne ma irituje to červené. Tým ju tak hrozne pokazili... Keď som ju videla prvý krát, bola som vážne kvôli tomu naštvaná :D Oveľa viac sa mi páči obálka Scarlet :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je fakt, že reakce na obálku byly hodně rozporuplné. Já si naopak zase nemůžu pomoct a líbí se mi ta "oranžová věc", protože to je takové netradiční a pro mě to dělá tu obálku víc živou a nezapomenutelnou. :)

   Vymazat
 3. Ten kruh v té holce je fakt něco hrozného :D Cress bych si taky chtěla přečíst, stejně jako Cinder i Scarlet, ale stále jsem se k nim bohužel nedostala. :/ Tak... snad někdy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, přesně, přesně. Taky jsem nečetla ještě ani jeden díl, ale ani nespočítám, kolikrát jsem kolem nich procházela v knihkupectví a nekoupila je. :P

   Vymazat
 4. Cress chci taky. Podivné město má podle mě moc krásnou obálku :))

  OdpovědětVymazat

Děkuju za projevenou podporu nebo kritiku, obou si vážím.