úterý 27. listopadu 2012

Dlouhé zimní večery: Mayský kalendář aneb umřeme nebo budeme žít dál?

Tenhle krásný knižní projekt vymyslela Táňa. Cílem je každou neděli (v mém případě to nebude vždy v neděli, ale i v jiný den) od 4.11. do 23.12.2012  uveřejnit zamyšlení na jedno z témat, je jich celkem devět. Tady jsou všechna pohromadě.


                                    Mayský kalendář aneb umřeme nebo budeme žít dál?

    O Mayích vím, že byli geniální. Dokonce sestavili kalendář, který předpovídá zatmění Slunce. A 21.12.2012 má podle něho nastat konec světa. Můj názor? Tak to asi né.
    Téma konce světa je teď pořád omílané. Pořád slýchám (ať už od mojí vystrašené babičky nebo z televize), že 21.12. se nějak obrátí magnetické pole Země a na tři dny nebude svítit Slunce a nepůjde elektrika. Moc pravděpodobné mi to nepřijde, vlastně vůbec. Protože podle mě se magnetické pole nemůže obrátit ze dne na den a nějaký ten pátek to trvá a to by se přece nějak projevilo nebo se to vědělo předem.
    V neděli dávali film 2012, připadalo mi to, jako abysme věděli, co nás čeká. :D Katastrofických filmů jsem viděla už vážně požehnaně a 2012 mi z nich přijde nejnepravděpodobnější. Naopak nejvíce realistické mi přijdou ty filmy, kde je zmutovaný vir. V létě jsem se dívala na seriál Přežít, kde více než polovinu civilizace "vymlátil" zmutovaný gen chřipky. Potom všichni přeživší bojovali o život a o potraviny, které ale pomalu docházely. Tohohle se bojím asi nejvíc. Úplně mi běhá mráz po zádech.
  Teď jsem si vzpomněla, že jsem před pár dny slyšela v rádiu, že na jednu horu ve Francii zakázali přístup, protože se tam začali stahovat lidé, kteří věří, že je tam v Soudný den vyzvednou mimozemšťani. Když jsem to slyšela, musela jsem se smát, čemu ti lidé všemu neuvěří.
  Každopádně já nebudu panikařit (jako mé okolí), budu se jako každý den učit do školy, budu si užívat každý den jako vždycky a se těšit na Vánoce. Protože jestli by konec světa nastal, tak bych umřela žalostně mladá a navíc bych nestihla všechno, co jsem v životě stihnout chtěla. :D A to ani nepočítám všechny ty knížky, které jsem ještě nečetla. ;)
  Co si myslíte Vy?

                                                        
  

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za projevenou podporu nebo kritiku, obou si vážím.